Konferencia

Részletes program

Jelentkezési lap (*.doc)
(kérjük legkésőbb 1 héttel a program kezdete előtt visszaküldeni)

2011. október 14.
Hosszúhetény

KONFERENCIAPROGRAM - I.
Etnográfusok előadásai

13.00-13.30
Andrásfalvy Bertalan (professor emeritus, a PTE Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszék tanára)
Hagyomány és jövendő

13.30-14.00
Dr. Felföldi László (az MTA ZTI Néptánc Osztály vezetője, a SZTE Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszék tanára)
A baranyai tánchagyomány mint szellemi kulturális örökség

14.00-14.20 kávészünet

14.20-14.50
Varga Sándor (néprajzkutató, a SZTE Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszék oktatója)
A hosszúhetényi tánckutatások tapasztalatai

14.50-15.20
Begovácz Rózsa (etnográfus, a pécsi Janus Pannonius Múzeum Néprajzi Osztályának vezetője)
Baranyai magyar református viseletek

15.20-15.40 kérdések, vita
15.40-16.00 kávészünet

KONFERENCIAPROGRAM - II.
Szakdolgozatok bemutatása

16.00-16.15
Deáky Péter (ének-zene szakos pedagógus, népzenész)
Baranyai rezesbandák (Hosszúhetény, Magyaregregy)

16.15-16.30
Kiss Alfréd (népzenész, cimbalomtanár)
Tar István ormánsági cimbalmos

16.30-16.45
Gálber Attila (koreográfus, a Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház művészeti vezetője, a Déli Kapu Folklórszövetség elnöke)
Baranyai hagyományok táncszínházi alkotásokban

16.45-17.00
Kiss Gábor (táncpedagógus, a mohácsi Schneider Lajos AMI tanára, a Sátorhelyi Néptáncegyüttes és a Sátorhelyi Folkműhely művészeti vezetője)
"Magyarnak maradni" - Horvátországi magyar örökség (Szentlászló)

17.00-17.15
Kurucz Ildikó (etnográfus, táncpedagógus)
Drávaszögi női viselet a 19-20. században

17.15-17.30
Radó Tihamér (viseletgyűjtő, a Hosszúhetényi Népi Együttes tagja)
Hosszúhetényi viselet

17.30-17.45 kérdések, vita
17.45-18.00 kávészünet

18.00-18.15
Balogh János (táncpedagógus, a siklósi Pelikán Néptáncegyüttes művészeti vezetője, az MTA ZTI Néptánc Osztály Mozdulatelemzési Kutatócsoportjának tagja)
Baranya néptánchagyománya

18.15-18.30
Bánfi Rita (etnográfus, a Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház tánckarvezetője, alapfokú néptáncoktató, az MTF Táncpedagógus Szak hallgatója)
Baranyai gyermekjátékok

18.30-18.45
Kirch Zoltán (táncpedagógus, a komlói Pöndöly Néptáncegyüttes tánckarvezetője, a komlói Erkel Ferenc AMI tanára, a Népművészet Ifjú Mestere)
Sokszínű Baranya táncai (Hosszúhetény, Magyaregregy, Kémes-Szaporca)

18.45-19.00
Németh Csilla (táncpedagógus, a komlói Pöndöly Néptáncegyüttes művészeti vezetője, a komlói Erkel Ferenc AMI tanára)
Magyaregregyi lakodalmas

19.00-19.15 vita, összegzés

 

TOVÁBBI PROGRAMOK

19.30
Vacsora a Tavasz étteremben
a vacsorát követően  Borkóstoló id. Szilárd László pincéjében
a hosszúhetényi tájház megtekintése

 

 

Részvételi díj: 1000 Ft/fő (vacsorával)

 

Kisérőprogramok

A hosszúhetényi tájház megtekintése

Étkezés

Az előadások szünetében aprósütemények, kávé
Vacsora - Hetényi sertésszelet és tarja petrezselymes burgonyával, káposztasaláta svédasztalos jelleggel - a közeli Tavasz Étteremben (a vacsora ára benne van a részvételi díjban)
Utána bórkostoló a közeli pincében

Szállás

Szállás igényelhető Müller Zsuzsánál
72/490-451 30/597-8506 mullerzsuzsa@gmal.com
További információk itt...
2800 Ft/fő +IFA (400 Ft) - üdülési csekket elfogadnak

Jelentkezési lap (*.doc) (kérjük legkésőbb 1 héttel a program kezdete előtt visszaküldeni)