Az I. Baranyai Szólótáncfesztivál programja

DÉLELŐTT (gyermekek)  
7:30- érkezés, regisztráció, öltözők elfoglalása
8:00-8:45 baranyai táncok próbája*
9:00-10:00 Baranyai táncok**
10:00-10:15 szünet
10:15-11:45 Szabadon választott táncok**
   
DÉLUTÁN (ifik-felnőttek)
 
11.30- érkezés, regisztráció, öltözők elfoglalása
12:15-13:15 baranyai táncok próbája*
13:30-15:00 Baranyai táncok**
15:00-15:15 szünet
15:15-16:00 Szabadon választott táncok (ifik)**
16:00-16:15 szünet
16:15-17:30 Szabadon választott táncok (felnőtt)**
   
 GÁLA  
19:00-20:30 Gálaműsor, díjkiosztó
20:30- értékelés
  Táncház

*Próbák beosztása

(Kérjük a táncosokat, felkészítőket, zenekarokat, hogy a próba ideje előtt negyed órával a nagy teremeben gyülekezzenek, hogy az időbeosztást tartani tudjuk. Mindannyiunk közös érdeke, hogy elkerüljük a rendezvény hangulatát megzavaró csúszásokat!)

Gyermekek      
Zengővárkonyi-kozármislenyi ugrós és friss 8:00-8:06 VRB 2 próba
Hosszúhetényi verbunk 8:06-8:09 VRB 1 próba
Hosszúhetényi lassú és friss csárdás 8:09-8:12 VRB 1 próba
Ócsárdi lassú és friss csárdás 8:12-8:15 Tenkes 1 próba
Birjáni ugrós és ócsárdi friss 8:15-8:18 Tenkes 1 próba
Magyaregregyi friss és verbung 8:18-8:24 VRB 2 próba
Bukovinai csárdás és silladri 8:24-8:30 Csurgó 2 próba
Bukovinai silladri és Ádámé 8:30-8:36 Csurgó 2 próba

A szabadon választott táncok zenekari próbájára egész nap - a zenekarok szabad idejének függvényében - egy erre a célra fenntartott próbateremben lesz lehetőség.

Ifik-felnőttek      
Hosszúhetényi lassú és friss csárdás 12:15-12:21 VRB 2 próba
Hosszúhetényi friss és verbunk 12:21-12:27 VRB 2 próba
Bukovinai csárdás és silladri 12:27-12:33 Csurgó 2 próba
Bukovinai silladri és Ádámé 12:33-12:36 Csurgó 1 próba
Kozármislenyi lassú és friss csárdás 12:36-12:39 VRB 1 próba
Kozármislenyi verbung és friss 12:39-12:42 VRB 1 próba
Magyaregregyi friss és verbung 12:42-12:45 VRB 1 próba
Ócsárdi lassú és friss csárdás 12:45-12:48 Tenkes 1 próba
Ormánsági csárdás és ugróscsárdás 12:48-12:54 Tenkes 2 próba
Ormánsági kanásztánc és ugróscsárdás 12:54-12:57 Tenkes 1 próba

A szabadon választott táncok zenekari próbájára egész nap - a zenekarok szabad idejének függvényében - egy erre a célra fenntartott próbateremben lesz lehetőség.


**Táncok beosztása

(utolsó frissítés: 2012. 03. 02. 11:55)

9:00-10:00
G Y E R M E K K O R O S Z T Á L Y (1998-)
b a r a n y a i   t á n c o k

    név név kötelező tánc zene
1 1 Bátki Hanna Fritz Ábel Kozármislenyi verbung és friss VRB

2 Barabás Andrea Erős Tamás Zengővárkonyi ugrós és friss VRB
2 3 Medjesi Róbert Hosszúhetényi verbunk VRB
3 4 Kruzsely Gina Katona Bálint Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB

5 Schumann Adél Piffko Dániel Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
4 6 Schrempf Tekla (Fritz Ábel) Kozármislenyi verbung és friss VRB
5 7 Vida Dorina (Jakabos Dávid) Ócsárdi lassú és friss csárdás Tenkes
6 8 Orsós József Birjáni ugrós Tenkes
7 9 Miczek Krisztina Jakabos Dávid Birjáni ugrós és ócsárdi friss Tenkes
8 10 Sónyák Darinka Recht Balázs Vásárosbéci ugrós és friss Csárli

11 Tésics Lili Baranyai Artúr Vásárosbéci ugrós és friss Csárli
9 12 Torma Boglárka (Katona Bálint) Vásárosbéci ugrós és friss Csárli
10 13 Farkas Anita Bianka Krausz Ádám Magyaregregyi friss és verbung VRB
  14 Horváth Zsófia Emőke Régely Gábor Balázs Magyaregregyi friss és verbung VRB
11 15 Krausz Piroska Donovál Márton Magyaregregyi friss és verbung VRB
  16 Németh Anna Dorottya Mónus Krisztián Imre Magyaregregyi friss és verbung VRB
12 17 Pálfi Sára Polics Gergely Magyaregregyi friss és verbung VRB
  18 Szabó Bernadett Múth Ádám Magyaregregyi friss és verbung VRB
13 19 Szabó Nikolett Filótás Bence Magyaregregyi friss és verbung VRB
  20 Tóth Beatrix Tímea Kelemen Zsolt Péter Magyaregregyi friss és verbung VRB
14 21 Bányai Alexandra Márton Ferenc Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

22 Fábián Nikolett Erős Máté Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
15 23 Horváth Nóra Sipos Zoltán Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

24 Illés Etelka (Fábián Ákos) Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
16 25 Müller Szandra Tempfli Áron Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

26 Németh Luca (Orsós József) Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
17 27 Prantner Zsuzsanna Szabó Márton Zoltán Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

28 Zsók Zsófi Dani Kevin Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
18 29 Markovics Izabella (Varga Ábel) Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó

30 Sebestyén Nóra Fábián Norbert Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó
19 31 Fábián Vivien (Dani Kevin) Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó

32 Vágány Petra Kiss Bence Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó
20 33 Sebestyén Fanni Varga Ábel Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó

10:15-11:45
G Y E R M E K K O R O S Z T Á L Y (1998-)
s z a b a d o n v á l a s z t o t t   t á n c o k

  név név szabadon választott tánc zene
1 Barabás Andrea Erős Tamás Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
2 Sónyák Darinka Recht Balázs Felcsíki táncok Tenkes
3 Tésics Lili Baranyai Artúr Felcsíki táncok Tenkes
4 Torma Boglárka (Katona Bálint) Felcsíki táncok Tenkes
5 Orsós József Nagyecsedi cigánytánc gitáros
6 Fábián Nikolett Erős Máté Mezőföldi üvegcsárdás és sudridom Csurgó
7 Bányai Alexandra Márton Ferenc Szatmári friss és verbunk Csurgó
8 Prantner Zsuzsanna Szabó Márton Zoltán Szatmári friss és verbunk Csurgó
9 Fábián Vivien (Dani Kevin) Szatmári lassú és friss Csurgó
10 Vágány Petra Kiss Bence Szatmári lassú és friss Csurgó
11 Zsók Zsófi Dani Kevin Szatmári lassú és friss Csurgó
12 Illés Etelka (Fábián Ákos) Szatmári verbunk, lassú és friss Csurgó
13 Németh Luca (Orsós József) Nyárád menti jártatós és forgatós Tenkes
14 Medjesi Róbert Székely verbunk Tenkes
15 Markovics Izabella (Varga Ábel) Nyárád menti forgatós Csurgó
16 Horváth Nóra Sipos Zoltán Széki sűrű tempó és csárdás Csurgó
17 Sebestyén Nóra Fábián Norbert Széki sűrű tempó és csárdás Csurgó
18 Sebestyén Fanni Varga Ábel Széki csárdás és sűrű tempó Csurgó
19 Farkas Anita Bianka Krausz Ádám Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
20 Horváth Zsófia Emőke Régely Gábor Balázs Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
21 Krausz Piroska Donovál Márton Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
22 Németh Anna Dorottya Mónus Krisztián Imre Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
23 Pálfi Sára Polics Gergely Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
24 Szabó Bernadett Múth Ádám Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
25 Szabó Nikolett Filótás Bence Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes
26 Tóth Beatrix Tímea Kelemen Zsolt Péter Tardoskeddi lassú és friss csárdás Tenkes

13:30-15:00
I F J Ú S Á G I (1994-1998) K O R O S Z T Á L Y
b a r a n y a i   t á n c o k



név név kötelező tánc zene
1 1 Birkenstock Rebeka Kőnig Kristóf Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB

2 Szalóki Dorina Mészáros Dávid Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
2 3 Várady Szilvia Frim Levente Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
3 4 Forcz Dorottya Till Gergő Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
  5 Moticska Eszter Stefánia (Csokona Roland) Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
4 6 Szabó Eszter Frim Adrián Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
5 7 Bánki András Birjáni ugrós Tenkes

8 Kovács Dániel Birjáni ugrós Tenkes
6 9 Barabás Katalin Fábián Ákos Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
7 10 Ambrusz Erzsébet Keranov Dániel Bukovinai silladri és Ádámé Csurgó

F E L N Ő T T (-1994) K O R O S Z T Á L Y
b a r a n y a i   t á n c o k


  név név kötelező tánc zene
1 1 Ambrusz Anita Fábián József Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

2 Asztalos Ágnes Czeglédi Martin Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
2 3 Mátyás Andrea Gróf Roland Bukovinai csárdás és silladri Csurgó

4 Simon Alexandra Papp Dániel Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
3 5 Vargáné Dávid Mónika Varga János Bukovinai csárdás és silladri Csurgó
4 6 Horváth Gáborné Horváth Gábor Kozármislenyi lassú és friss csárdás VRB

7 Halmosyné Bakonyi Anna Halmosy Pál Kozármislenyi lassú és friss csárdás VRB
5 8 Eismann Gyuláné Eismann Gyula Kozármislenyi verbung és friss csárdás VRB

9 Pál Tiborné Györök Ferenc Kozármislenyi verbung és friss csárdás VRB
6 10 Ökrös Kata Bischoff Ádám Magyaregregyi friss és verbung VRB
7 11 Török Erzsébet Juhász Barnabás Dunafalvai ugrós és friss csárdás Tenkes
8 12 Mohay Réka Szemesi László Ócsárdi lassú és friss csárdás Tenkes

13 Mánfai Kinga Müller Ádám Ócsárdi lassú és friss csárdás Tenkes
9 14 Borsos Kinga Antal Csanád Ormánsági csárdás és ugróscsárdás Tenkes

15 Csóka Ádám (Szebeni Edit) Ormánsági csárdás és ugróscsárdás Tenkes
10 16 Simon Fruzsina Ignácz György Krisztián Ormánsági kanásztánc és ugróscsárdás Tenkes
11 17 Szebeni Edit Szebeni Zsolt Ormánsági csárdás és ugróscsárdás Tenkes
12 18 Csokona Roland Birjáni ugrós Tenkes
13 19 Csák Beatrix Ferencz Tamás Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB

20 Kasztner Nóra Nagy Gábor Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
14 21 Koch Mónika (Ignácz György Krisztián) Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB

22 Kruzsely Cecilia Schatl Zsolt Hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
15 23 Herendi Virág Tóbiás Zoltán Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
  24 Ruzsinszky Emma Jusztin Levente Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
16 25 Tóth Réka Biszak Dénes Hosszúhetényi friss és verbunk VRB
  26 Varga Dóra Zugfil Richárd Hosszúhetényi friss és verbunk VRB

15:15-16:00
I F J Ú S Á G I K O R O S Z T Á L Y (1994-1998)
s z a b a d o n v á l a s z t o t t   t á n c o k


név név szabadon választott tánc zene
1 Szalóki Dorina Mészáros Dávid Bundásbokri táncok Tenkes
2 Birkenstock Rebeka Kőnig Kristóf Magyarbődi lassú és friss csárdás Tenkes
3 Várady Szilvia Frim Levente Mezőföldi lassú és friss csárdás Tenkes
4 Forcz Dorottya Till Gergő Nyárád menti jártatós és forgatós Tenkes
5 Moticska Eszter Stefánia (Csokona Roland) Palatkai szökős és sűrű csárdás Tenkes
6 Szabó Eszter Frim Adrián Palatkai szökős és sűrű csárdás Tenkes
7 Bánki András Szatmári verbunk és friss Tenkes
8 Kovács Dániel Széki sűrű és ritka tempó Tenkes
9 Ambrusz Erzsébet Keranov Dániel Széki sűrű tempó és csárdás Csurgó
10 Barabás Katalin Fábián Ákos Széki sűrű tempó és csárdás Csurgó

16:15-17:30 F E L N Ő T T K O R O S Z T Á L Y (-1994)
s z a b a d o n v á l a s z t o t t   t á n c o k


név név szabadon választott tánc zene
1 Mánfai Kinga Müller Ádám Bonchidai román forgatós Tenkes
2 Tóth Réka Biszak Dénes Bukovinai silladri Tenkes
3 Asztalos Ágnes Czeglédi Martin Kalotaszegi szapora Csurgó
4 Ambrusz Anita Fábián József Legényes és szapora Györgyfalváról és Szucságról Csurgó
5 Kasztner Nóra Nagy Gábor Magyarszentbenedeki csárdás Tenkes
6 Csokona Roland Nádas menti legényes Tenkes
7 Mohay Réka Szemesi László Nagyecsedi táncok Tenkes
8 Herendi Virág Tóbiás Zoltán Nyárád menti jártatós és forgatós Tenkes
9 Ruzsinszky Emma Jusztin Levente Pálpataki táncok Tenkes
10 Simon Alexandra Papp Dániel Sárpilisi táncok Tenkes
11 Ökrös Kata Bischoff Ádám Bonchidai román táncok Hanga
12 Török Erzsébet Juhász Barnabás Vajdaszentiványi táncok Hanga
13 Szebeni Edit Szebeni Zsolt Szászcsávási magyar táncok Tenkes
14 Simon Fruzsina Ignácz György Krisztián Szilágysági táncok Tenkes
15 Borsos Kinga Antal Csanád Szilágysági táncok Tenkes
16 Csóka Ádám (Szebeni Edit) Vajdaszentiványi táncok Tenkes
17 Koch Mónika (Ignácz György Krisztián) Vajdaszentiványi táncok Tenkes
18 Mátyás Andrea Gróf Roland Visai csárdás és szökős Csurgó
19 Vargáné Dávid Mónika Varga János Visai sűrű magyar, lassú cigánytánc és szökős Csurgó