Az I. Baranyai Szólótáncfesztivál díjazottai

I. Baranyai Szólótáncfesztivál
Pécs, 2012. március 3.

 

GYERMEK KOROSZTÁLY (1998-)

különdíj:

a bukovinai táncok bemutatásáért
Bányai Alexandra – Márton Ferenc

BONI Bartók Béla AMI Kakasdi Néptánc Tagozata

a magyaregregyi táncok bemutatásáért
Farkas Anita Bianka – Krausz Ádám

Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

a bukovinai táncok bemutatásáért
Horváth Nóra – Sipos Zoltán

BONI Bartók Béla AMI Kakasdi Néptánc Tagozata

a kísérőpartnerként nyújtott teljesítményéért
Katona Bálint

Berze Nagy János AMI Lókötők csoportja – Pécs

a Nyárád menti táncok bemutatásáért
Németh Luca

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs

a kísérőpartnerként nyújtott teljesítményéért
Orsós József

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs

a bukovinai táncok bemutatásáért
Sebestyén Nóra – Fábián Norbert

BONI Bartók Béla AMI Kakasdi Néptánc Tagozata

a felcsíki táncok bemutatásáért
Sónyák Darinka – Recht Balázs

Berze Nagy János AMI Lókötők csoportja – Pécs

a tardoskeddi táncok bemutatásáért
Szabó Bernadett – Múth Ádám

Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

a vásárosbéci táncok bemutatásáért
Tésics Lili – Baranyai Artúr

Berze Nagy János AMI Lókötők csoportja – Pécs


„Baranya kiváló gyermek táncosa” díj:

Krausz Piroska – Donovál Márton
Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

Kruzsely Gina – Katona Bálint
Hosszúhetényi Hagyományőrző Egyesület

Medjesi Róbert
Misina Néptáncegyüttes Csikók csoportja – Pécs

Orsós József
Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs

 

IFJÚSÁGI KOROSZTÁLY (1994-1998)

különdíj:

a hosszúhetényi táncok régies stílusú előadásáért
Forcz Dorottya – Till Gergő

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs

a birjáni ugrós előadásáért
Kovács Dániel

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs

a hosszúhetényi táncok dinamikus előadásáért
Szabó Eszter – Frim Adrián

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs


„Baranya kiváló ifjú táncosa” díj:

Szalóki Dorina – Mészáros Dávid
Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

 

FELNŐTT KOROSZTÁLY (-1994)

 különdíj:

az ormánsági táncok stílusos bemutatásáért
Borsos Kinga – Antal Csanád

Rózsabimbó Néptáncegyüttes – Mindszentgodisa

az ormánsági táncok stílusos bemutatásáért
Csóka Ádám

Rózsabimbó Néptáncegyüttes – Mindszentgodisa

a Nyárád menti táncok előadásáért
Herendi Virág – Tóbiás Zoltán

Berze Nagy János AMI Ifjú Mecsek csoportja – Pécs / Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

a hosszúhetényi táncok dinamikus előadásáért
Koch Mónika

Rózsabimbó Néptáncegyüttes – Mindszentgodisa

a bukovinai és a sárpilisi táncok stílusos előadásáért
Simon Alexandra – Papp Dániel

Pántlika Néptáncegyüttes – Tamási

az ormánsági és a szászcsávási táncok stílusos előadásáért
Szebeni Edit – Szebeni Zsolt

Rózsabimbó Néptáncegyüttes – Mindszentgodisa

a bukovinai táncok egyéni megformálásáért
Vargáné Dávid Mónika – Varga János

BONI Bartók Béla AMI Kakasdi Néptánc Tagozata

 

„Baranya kiváló táncosa” díj:

Csokona Roland
Mecsek Táncegyüttes – Pécs

Ökrös Kata – Bischoff Ádám
Mecsek Táncegyüttes – Pécs

Ruzsinszky Emma – Jusztin Levente
Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

Simon Fruzsina – Ignácz György Krisztián
Pöndöly Néptáncegyüttes – Komló

Tóth Réka – Biszak Dénes
Mecsek Táncegyüttes – Pécs

Török Erzsébet – Juhász Barnabás
Mecsek Táncegyüttes – Pécs

 

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÁNCOSOK

különdíj:

a hosszúhetényi táncok előadásáért
Csák Beatrix – Ferencz Tamás

Hosszúhetényi Hagyományőrző Egyesület

a kozármislenyi táncok előadásáért
Halmosyné Bakonyi Anna – Halmosy Pál

Józsa Gergely Hagyományőrző Népi Együttes – Kozármisleny

a kozármislenyi táncok előadásáért
Pál Tiborné – Györök Ferenc

Józsa Gergely Hagyományőrző Népi Együttes – Kozármisleny


„Baranya kiváló táncosa” díj:

Eismann Gyuláné – Eismann Gyula
Józsa Gergely Hagyományőrző Népi Együttes – Kozármisleny

Horváth Gáborné – Horváth Gábor
Józsa Gergely Hagyományőrző Népi Együttes – Kozármisleny

 

a zsűri tagjai:

Radák János
táncoktató, a pécsi Magura Táncegyüttes, a Hidas Néptáncegyüttes és
a Bukovinai Székelyek Országos Szövetsége Bukovina Együttesének művészeti vezetője

Tombor Bea
táncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos,
a székesfehérvári Táncol”KODO” Táncegyüttes vezetője

Varga Sándor
néprajzkutató, a Szegedi Tudományegyetem
Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszékének oktatój