IV. Baranyai Szólótáncfesztivál részletes programja

2018. március 24., szombat
Komlói Színház

A IV. Baranyai Szólótáncfesztivál részletes programja:

9:00-10:00
baranyai táncok próbája 

09:00-  
magyaregregyi verbunk VRB
magyaregregyi lassú és verbung 2x VRB
bukovinai silladri 4x VRB
hosszúhetényi friss és verbung 2x VRB
hosszúhetényi lassú és friss csárdás VRB
zengővárkonyi csárdás és verbung VRB
kozármislenyi friss csárdás és ugrós VRB
09:40-10:00  
ormánsági lassú és ugróscsárdás S.Z.
szebényi táncok S.Z.
ócsárdi kanász és sapka tánc S.Z.
bukovinai csárdás, silladri S.Z.
bukovinai silladri S.Z.

 

10:30-11:30
BARANYAI TÁNCOK BEMUTATÓJA

  név név szül. év BARANYAI TÁNC zkr
  g y e r m e k k o r o s z t á l y        
1 Czikla Zsolt - 2012 - magyaregregyi verbunk Vrb
2 Gocsál Mátyás Szabó Panna     magyaregregyi lassú és verbung Vrb
  Schváb Alexa Kiss Virág     magyaregregyi lassú és verbung
3 Horváth Imola Török Orsolya     magyaregregyi lassú és verbung Vrb
  Kósa Benedek Dicső Amina     magyaregregyi lassú és verbung
4 Schuber Noel Bocz Panna     magyaregregyi lassú és verbung Vrb
5 Bleszák Léna Simon Luca     bukovinai silladri Vrb
  Budaházy Szabolcs Kirch Sára     bukovinai silladri
6 Bakó Bence -     bukovinai silladri Vrb
  Horváth Gyula -     bukovinai silladri
7 Polics Márkó Fehér Bíbor     bukovinai silladri Vrb
  Beles Barnabás Kirch Boróka     bukovinai silladri
8 Bálint Norbert Kugelmann Csenge     bukovinai silladri Vrb
  László Lénárd Simon Luca (kísérő)     bukovinai silladri
9 Schneider Alíz Bakó Bence (kísérő)     bukovinai silladri Vrb
  Kugelmann Panna Budaházy Szabolcs (kísérő)     bukovinai silladri
10 Almayer Fanni Polics Márkó (kísérő)     bukovinai silladri Vrb
11 Cserveni Szabolcs -     bukovinai silladri S. z.
12 Zsoldos István Takács Katalin     bukovinai silladri S. z.
13 Pálfi Alíz Orsós Dóra Anna     ormánsági lassú és ugróscsárdás S. z.
  Tamás Kata Takács Noémi     ormánsági lassú és ugróscsárdás
  i f j ú s á g i k o r o s z t á l y        
14 Honfi Zalán Tóth Loretta 2002 2000 ormánsági lassú és ugróscsárdás S. z.
15 Takács Botond Takács Titanilla 2003 2001 bukovinai csárdás, silladri S. z.
16 Mihályevics Attila Balogh Viktória (kísérő) 2000 1998 bukovinai silladri S. z.
17 Bakó Máté Varga Enikő     bukovinai silladri Vrb
18 Filótás Bence Pálfi Sára     hosszúhetényi friss és verbung Vrb
  Szilágyi Máté László Rebeka     hosszúhetényi friss és verbung
19 Múth Ádám Bleszák Tamara     hosszúhetényi verbung és friss Vrb
  f e l n ő t t k o r o s z t á l y        
20 Frim Adrián - 1995 - ócsárdi kanász és sapka tánc S. z.
21 Tóth Márton Bures Zsófia 1988 1987 szebényi verbunk, lassú és friss csárdás S. z.
22 Orsós Péter - 1999 - bukovinai silladri S. z.
23 Farkas Dominik Gáyer Nóra 1998 1991 bukovinai silladri S. z.
24 Szendrői Bence Emeneth Petra 2001 1999 zengővárkonyi csárdás és verbung Vrb
25 Györök Anikó Horváth Gábor (kísérő) 1986 - kozármislenyi friss csárdás és ugrós Vrb
26 Bánki András Csiki Nikolett 1996 1994 hosszúhetényi lassú és friss csárdás Vrb
27 Ignácz György Krisztián Szalóki Petra     hosszúhetényi friss és verbung Vrb

 

11:30-13:00
szabadon-választott táncok próbája
(a műsor sorrendjében)

14:00-15:00
SZABADON-VÁLASZTOTT TÁNCOK BEMUTATÓJA

  név név szül. év szab.vál.tánc zkr
  g y e r m e k k o r o s z t á l y        
1 Almayer Fanni Polics Márkó (kísérő)     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
2 Bakó Bence -     mezőszopori ponturi S. z.
3 Beles Barnabás Kirch Boróka     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
4 Bleszák Léna Simon Luca     ormánsági lassú és ugrós csárdás S. z.
5 Budaházy Szabolcs Kirch Sára     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
6 Polics Márkó Fehér Bíbor     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
7 Schneider Alíz Bakó Bence (kísérő)     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
8 Zsoldos István Takács Katalin     mezőpaniti csárdás és korcsos S. z.
9 Kugelmann Panna Budaházy Szabolcs (kísérő)     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
  i f j ú s á g i k o r o s z t á l y        
10 Bakó Máté Varga Enikő     szilágysági lassú és ugrálós S. z.
11 Filótás Bence Pálfi Sára     mezőpaniti csárdás és korcsos S. z.
12 Honfi Zalán Tóth Loretta 2002 2000 rimóci lassú és friss csárdás S. z.
13 Mihályevics Attila Balogh Viktória (kísérő) 2000 1998 szászcsávási magyar csárdás, szökő S. z.
14 Múth Ádám Bleszák Tamara     mezőpaniti csárdás és korcsos S. z.
15 Szilágyi Máté László Rebeka     szilágysági lassú és ugrálós S. z.
16 Takács Botond Takács Titanilla 2003 2001 sárpilisi lassú és friss csárdás S. z.
  f e l n ő t t k o r o s z t á l y        
17 Bánki András Csiki Nikolett 1996 1994 nyárádsellyei forgatós S. z.
18 Frim Adrián - 1995 - nyírségi oláhos S. z.
19 Orsós Péter - 1999 - nagyecsedi cigánytáncok S. z.
20 Tóth Márton Bures Zsófia 1988 1987 nyárádmagyarósi forgatós és szöktető S. z.
21 Ignácz György Krisztián Szalóki Petra     györgyfalvi csárdás és szapora S. z.
22 Farkas Dominik Gáyer Nóra 1998 1991 felcsíki lassú és gyors csárdás S. z.

 

17:00
"Hopp hajnalig"
a Sárarany zenekar bukovinai lemezbemutató koncertje

kb. 18:00
GÁLA (értékelés, hagyományőrzők és díjazottak műsora)

19:00-
szakmai tanácskozás a zsűrivel