A Baranyai Felnőtt Néptántalálkozó programja

webmester küldte be 2009. 06. 03., sze - 21:33 időpontban

Időpontja: 2009. június 20-án
Helyszín: Komló, Színház és Hangversenyterem

 

Tervezett program:

8.00 színpadbejárás a délelőtti fellépőknek
10.00-12.00 Délelőtti bemutató
12.00 Ebéd
13.00-15.00 értékelés az együttesvezetők részére
13.30 színpadbejárás a délutáni fellépőknek
15.00-17.00 Délutáni bemutató
17.00-19.00 értékelés az együttesvezetők részére
18.00 tűzugrás koreográfia beállítása,
19.00 Díjkiosztó
21.00 Tűzugrás, táncház
kézműves foglalkozások folyamatosan

 

Néptánctalálkozónk legfőbb célja, hogy a baranyai táncosok lássák egymást, és jól érezzék magukat, és a Tűzugrással felhívják a környezetünk figyelmét magukra, a néptáncmozgalomra. 

A fellépőkről profi fotós fényképeket készít, amelyek az előadások után a helyszínen megvásárolhatóak. Igény esetén a Színház előtt csoportképek is rendelhetőek.

Műsor

Délelőtti műsor

Megnyitó

  1. VOKE Vasutas Pannónia táncegyüttes (Pécs)
    Farkas Zoltán: Mulatók (4,17 perc)
  2. Harka Néptáncegyüttes (Harkány)
    Donáczi Károly: Rábaközi táncok (5,34 perc)
  3. Pelikán Néptáncegyüttes (Siklós)
    Gálber Attila: „Tücsök koma gyere ki” (Mezőföld) (10 perc)
    Kísér: Három-szög Zenekar
  4. Magyaregregyi Hagyományőrző Táncegyüttes
    Kukoricafosztás (15 perc)
    Kísér: Egregyi Fúvósok
  5. VOKE Vasutas Pannónia táncegyüttes (Pécs)
    Donáczi Károly: Táncok Kalotaszegről (5,41 perc)
  6. Harka Néptáncegyüttes (Harkány)
    Donáczi Károly: Felső-Tiszavidéki táncok (6,32
  7. Mecsek Táncegyüttes (Pécs)
    Furik Rita: „Szerettelek, rózsám...” (7 perc)
  8. Pelikán Néptáncegyüttes (Siklós)
    Gálber Attila: „Tavaszi szél” (Moldva) (8 perc)
    Kísér: Három-szög Zenekar

Délutáni műsor

  1. Mecsek Táncegyüttes (Pécs)
    Molnár Péter – Vass Oszkár: „Szentiványi lányok...” (9 perc)
    Kísér: Mecsek Zenekar
  2. Őszirózsa tánccsoport (Komló)
    Németh Csilla: Fonóban (7 perc)
  3. Zengő Néptáncegyesület (Pécsvárad)
    Katonáné Gunszt Andrea: Sárközi táncok (8 perc)
    Kísér: Üzenet a kertből zenekar
  4. Misina Néptáncegyüttes (Pécs)
    Gálber Attila: Dudások emlékezete (6 perc)
    Közreműködik: Bonyár Judit
  5. Józsa Gergely Néptáncegyesület (Kozármisleny)
    Kozármislenyi szüreti mulatságok (15 perc)
  6. Rózsabimbó táncegyüttes (Mindszentgodisa)
    Kirch Zoltán: Palatkai táncok (7 perc)
    Kísér: Zúgató zenekar
  7. Égerfa Táncegyüttes (Egerág)
    Vassné Papp Viktória: Kartali táncok (6 perc)
    Kísér: Zúgató zenekar
  8. Misina Néptáncegyüttes (Pécs)
    Majoros Róbert: Bodroghalmi táncok (6 perc)
    Kísér: Hanga zenekar
  9. Pöndöly táncegyüttes (Komló)
    Kirch Zoltán – Martos G. Csongor: „Mindahányan” (20 perc)
    Kísér: Zúgató zenekar

Színpadbejárás

Délelőtti fellépők

8.00-8.15 VOKE Vasutas Pannónia táncegyüttes
8.15-8.30 Harka Néptáncegyüttes
8.30-8.45 Pelikán Néptáncegyüttes
8.50-9.10 Magyaregregyi Hagyományőrző Táncegyüttes
9.10-9.25 Mecsek Táncegyüttes - lányok

Délutáni fellépők

13.30-13.40 Égerfa Táncegyüttes
13.40-13.55 Misina Néptáncegyüttes
13.55-14.10 Mecsek Táncegyüttes
14.10-14.25 Józsa Gergely Néptáncegyesület
14.25-14.40 Zengő Néptáncegyesület