Baranyai Gyermeknéptánc Találkozó - részletes program

webmester küldte be 2017. 05. 07., v - 21:16 időpontban

2017. május 13.
Színház- és Hangversenyterem, Komló

„Szóljon ez a nap néptáncról, népzenéről,
kicsiknek-nagyoknak, országhatáron innen és túl!”
(A Táncház napja 2017.)

 ---- BEMUTATÓK ----

DÉLELŐTT (10.00)
1.    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Mrvice” csoport    Eszközös tánc (vegyes)
2.    Marica Kulturális Egyesület Ifjúsági Csoportja    Pécs környéki bosnyák-horvát táncok
3.    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Talpacskák” csoport    Feljött már a holdvilág…
4.    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Kiscsikók csoportja    Kecskekeresés (Somogy)
5.    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Csikók csoportja    Kapud előtt (Szilágyság)
6.    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Mrvice” csoport    Versendi Sokac táncok
7.    EFAMI Aprópöndöly    Menjünk medvét vadászni (Moldva)
8.    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Talpacskák” csoport    Muramenti horvát táncok
       
DÉLUTÁN (14.30)
1.    KiAPipöndöly    Otthonról Hazafelé (Bukovina)
2.    Berze Nagy János AMI Mácsonyák csoportja    Főpróba (Dél-Alföld)
3.    Felsőszilvási Általános Iskola Tökmagocskák csoportja    Vendégségben (Nyitra megye)
4.    Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület Palánta gyermektánc csoportja    A halomi högy aljába (Kalocsa környéki játékfűzés)
5.    Pántlika néptánc együttes Rügyecske csoportja    Mit visztek (Somogy)
6.    Kalocsai Liszt Ferenc Ami Bokréta csoportja    Guruzsma (Bukovina)
7.    Pipicipöndöly    Összefonódás Tövisháton
 

DÍJKIOSZTÓ (Kb. 17 óra)
utána szakmai beszélgetés a zsűrivel a vezetők részére

A műsorok közt a gyermekeket kézművesek várják a Közösségek Házában, a délutáni műsor után "A TÁNCHÁZ NAPJA" alkalmából táncház a Sárarany zenekarral és a Pöndöly táncosaival.

 ---- SZÍNPADBEJÁRÁS - ZENEKARI PRÓBÁK ----

(Sokan leszünk, zsúfolt a program, kérjük, mindenki időben érkezzen, hogy a színpadi próbákra rendben sor kerülhessen!)

DÉLELŐTT
8:00-8:15    Marica Kulturális Egyesület Ifjúsági Csoportja
8:15-8:30    Sárarany zenekar beállás
8:30-8:45    EFAMI Aprópöndöly
8:45-9:00    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Kiscsikók csoportja
9:00-9:15    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Csikók csoportja
9:15-9:30    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Mrvice” csoport
9:30-9:45    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Talpacskák” csoport
   
DÉLUTÁN   
12:30-12:45    Felsőszilvási Általános Iskola Tökmagocskák csoportja
12:45-13:00    Berze Nagy János AMI Mácsonyák csoportja
13:00-13:15    Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület Palánta gyermektánc csoportja
13:15-13:30    Kalocsai Liszt Ferenc Ami Bokréta csoportja
13:30-13:45    Pántlika néptánc együttes Rügyecske csoportja
13:45-14:00    Pipicipöndöly

 ---- ÖLTÖZŐK ----

    Sárarany zenekar    Színház 1. öltöző
    Vörös rezesbanda    Színház 3. öltöző
    Zenekarok számára fenntartott öltöző    Színház 2. öltöző
       
DÉLELŐTT
    Marica Kulturális Egyesület Ifjúsági Csoportja    Színház 5. öltöző
    EFAMI Aprópöndöly    EFAMI
    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Kiscsikók csoportja    KH Soltra terem
    Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház Csikók csoportja    KH Kányádi terem
    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Mrvice” csoport    KH Haranghy terem
    „Mohács” Nemzetiségi Néptáncegyüttes „Talpacskák” csoport    KH Haranghy terem

DÉLUTÁN
    Felsőszilvási Általános Iskola Tökmagocskák csoportja    KH Frank Eszter terem
    Berze Nagy János AMI Mácsonyák csoportja    Színház 5-6. öltöző
    Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület Palánta gyermektánc csoportja    KH Kányádi terem
    Kalocsai Liszt Ferenc Ami Bokréta csoportja    KH Deáky Zsuzsa galéria
    Pántlika néptánc együttes Rügyecske csoportja    KH Soltra terem
    Pipicipöndöly    Színház zenekari árok
    KiAPipöndöly    EFAMI

Zsűri
Hahn-Kakas István, néptáncpedagógus, a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkantyús táncos, OTP Táncház díj 2015, a TáncolKODO Táncegyüttes művészeti vezetője, Székesfehérvár
Illésné Koszta Krisztina, Örökség-díjas és Fülöp Ferenc díjas táncos, a Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola, és a Kalocsai Bokréta Népművészeti Egyesület néptáncpedagógusa, Kalocsa
Tóth Zoltán, néptáncpedagógus, a Kalocsai Liszt Ferenc AMI, a Szekszárdi Bartina együttes tanára, Nívó és Örökség alkotói díjas koreográfus

Konferál
Dénes Anett

Szeretettel várunk minden résztvevőt é érdeklődőt!