Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztivál - 2019.

webmester küldte be 2019. 05. 02., cs - 23:09 időpontban

Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület, a Közösségek Háza, a Komlói Színház- és Hangversenyteremt és a Pöndöly Néptánc és Hagyományőrző Egyesület szeretettel várja a dél-dunántúli gyermek néptánccsoportokat.

Helyszín: Komlói Színház- és Hangversenyterem
Időpont: 2019. május 11. szombat

Program

Délelőtti színpadi próbák 8:30-10:30 (nem nyilvános!)

08:30 EFAMI Picipöndöly Néptáncegyüttes (VRB)
08:45 EFAMI Pöndöly Néptáncegyüttes Pipitér csoportja (Sárarany)
09:00 Zselic AMI Dönöge csoportja (Sárarany)
09:15 Bikfic csoport (Kalocsa) (Sárarany)
09:30 Mohácsi Zora Táncegyüttes "Zoragyerkőc" csoportja (saját zenekar)
09:45 Együd Árpád Alapfokú Művészeti Iskola – Peperice csoport (Sárarany)
10:00 Zselic AMI Hajadonna csoportja (Sárarany)
10:15 Sátorhelyi Gyermek Néptánccsoport (Sárarany)

11:00 Délelőtti bemutatók

  1. Zselic AMI Dönöge csoportja (Szenna, 6-10 évesek): Sűrű erdő közepében (Somogy, Szenna)
  2. EFAMI Picipöndöly Néptáncegyüttes (Komló, 6-10 évesek): „Kezdődhet a lagzi!” (Baranya, Magyaregregy)
  3. Bikfic csoport (Kalocsa, 6-10 évesek): ”Légy itt meg ott” (kalocsai játékok és táncok)
  4. Mohácsi Zora Táncegyüttes "Zoragyerkőc" csoportja (Mohács, 6-10 éves): Zajecarka (szerb táncok)
  5. Együd Árpád Alapfokú Művészeti Iskola – Peperice csoport (Kaposvár, 11-14 évesek): Táncszilánkok Bukovinából
  6. Zselic AMI Hajadonna csoportja (Szenna, 14-18 évesek): Adj egy csókot ügyesen (Vajdszentivány)
  7. Sátorhelyi Gyermek Néptánccsoport (Sátorhely, vegyes korosztály): „Kéret engem egy kanász…” (Mezőföld)
  8. EFAMI Pöndöly Néptáncegyüttes Pipitér csoportja (Komló, 14-18 évesek): Györgyfalván

Délutáni színpadi próbák 13:30-15:30 (nem nyilvános!)

13:30 EFAMI Ifi Pöndöly Néptáncegyüttes (VRB)
13:45 Anatolí Táncegyüttes (CD)
14:00 Zselic AMI Csiperke csoportja (Sárarany)
14:15 EFAMI Kispöndöly Néptáncegyüttes (Sárarany)
14:30 Zselic AMI Ördögcérna csoportja (Sárarany)
14:45 Tengelice (Balatonföldvár) (Sárarany)
15:00 Zselic Táncegyüttes (Sárarany)
15:15 EFAMI Pöndöly Néptáncegyüttes (Sárarany)

16:00 Délutáni bemutatók

  1. EFAMI Kispöndöly Néptáncegyüttes (Komló, 11-14 évesek): Fecske madár (Sárköz)
  2. Zselic AMI Csiperke csoportja (Szenna, 11-14 évesek): Süssünk, süssünk egyebet (Nyírség, Császárszállás)
  3. Anatolí Táncegyüttes (Pécs, 14-18 évesek): Galička svadba (macedón táncok)
  4. EFAMI Ifi Pöndöly Néptáncegyüttes (Komló, 11-14 évesek): „A pünkösdnek jeles napján...” (Baranya, Hosszúhetény)
  5. Zselic AMI Ördögcérna csoportja (Szenna, 11-14 évesek): Öregesen, ügyesen, úgy segít meg az Isten (Felcsíki táncok)
  6. Széchényi Imre Általános Iskola és AMI Tengelice néptánccsoportja (Balatonföldvár, 14-18 évesek): Elvesztettem zsebkendőmet… (Györgyfalva)
  7. Zselic Táncegyüttes (Szenna, vegyes korosztály): Téged óhajt az én szívem (Zoboralja, Zsére)
  8. EFAMI Pöndöly Néptáncegyüttes (Komló, 14-18 évesek): Gyergyai aprószentek

Kb. 19:00 Értékelés

Közben kézműveskedésa Käsz Ildikóval és táncház Ignácz György Krisztiánnal és a Sárarany zenekarral.

Zsűri

Tóth-Mihó Erika néptáncpedagógus, a Dusnoki és az Érsekcsanádi Bazsarózsa Néptánc Együttes vezetője, a szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes oktatója, Örökség alkotói és nívódijas koreográfus, Fülöp Ferenc díjas táncos
Majoros Róbert táncpedagógus, az Alba Régia Táncegyüttes művészeti vezetője
Sikentáncz Szilveszter néptáncpedagógus, Örökös Aranysarkantyús táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke, a Kárpát-medencei Öregtáncos Együttesek Szövetségének alelnöke, valamint a Kárpátalja Néptánc Együttes művészeti vezetője

Konferál
Dénes Anett

Kíséret
Sárarany zenekar, Poklade zenekar és Vörös rezesbanda

Jó felkészülést kívánunk!

A műsorokra a belépés ingyenes.
Kérjük, a nézőtéren csak a műsorszámok között mozogjanak!

a szervezők nevében
Koch Mónika – Szalóki Petra
pondoly@gmail.com